Slack je relativno nova komunikacijska platforma koja u posljednje vrijeme je vrlo popularna kod poslovnih korisnika, odnosno tvrtki, jer omogućava komunikaciju unutar timova.
Servis je pokrenut 2013. godine, a osnovan je od strane Stewarta Butterfielda koji je bio jedan od suosnivača popularnog slikovnog servisa Flickra.
Što Slack omogućava?
Osim komuniciranja putem poruka u stvarnom vremenu, putem Slack aplikacije mogu se slati i razne datoteke, a servis je upravo testira glasovne i video pozive koji bi uskoro trebali biti integrirani.
No koja je razlika Slacka u odnosnu na Skype, Viber ili WhatsApp koji također podržavaju gore navedeno? Slack sadrži napredne algoritme i alate za pretragu poruka i privitaka što omogućava brže pronalaženje onog što tražite, dakle nešto slično pretrazi unutar Gmaila.
Slack podržava integraciju s Dropbox, Asana, Google+ Hangouts, Twitter, Zendesk servisima dakle sve što treba poslovnim korisnicima. Glavna ideja je da ovaj servis jednog dana zamjeni komunikaciju putem e-maila.
Nedavno je i sam Microsoft razmišljao o tome da kupi ovaj servis jer postaje velika konkurencija njihovom Skypeu i to za čak 8 milijardi US $, no izgleda da su ipak odlučili resurse uložiti u daljnji razvoj Skypea.
Osnovne usluge servisa su besplatne za korištenje, no aplikacija ima i razne dodatne usluge za svoje korisnike, a više o tim uslugama i cijenama možete naći na njihovom webu.
Što se tiče dostupnosti po platformama Slack podržava Windows 7 ili noviju verziju, Mac OS 10.9 ili noviji, Ubuntu i Fedora Linux distribucije. Na mobilnim uređajima postoje aplikacije za iOS, Android i Windows Phone (beta verzija).